NoSmokingFriendly

02.11, 10.00

Будь-яке куріння у приміщеннях заборонено з 11 липня 2022 р.

10 років — саме стільки Україна чекала на посилення антитютюнового законодавства!

У 2012 році контроль над тютюном в Україні набув чітких обрисів — тоді було прийнято Закон № 4844-ІV , який визначив місця, де не можна вживати тютюнові вироби, а також е-сигарети й кальяни.
Натомість сигарети для нагрівання разом з електронними пристроями для куріння взагалі не були врегульовані законодавством. Тож тютюнові компанії безперешкодно намагалися повернути куріння у побут людей: на роботі, у громадських приміщеннях, у транспорті.

Усунув ці прогалини Закон 1978-IX, який набув чинності 11 липня 2022 року. Нині заборона на куріння тютюнових виробів, е-сигарет, сигарет для електричного нагрівання та кальянів діє в усіх громадських приміщеннях, закладах громадського харчування, на території навчальних закладів, спортивних споруд тощо.

Дізнатися про те, як працює новий Закон, можна у статті: https://cutt.ly/3BKzi3M

Не будьте байдужими до свого здоровʼя та близьких! Якщо ви помітили куріння в заборонених місцях, а також рекламу тютюнових виробів чи нелегальну торгівлю тютюновою та нікотиновою продукцією, повідомте про це через сервіс з моніторингу порушень антитютюнового законодавства: https://nosmoking.phc.org.ua/

07.11, 10:00

Відео з військовим

Тютюн — як снаряд. Сигарета — як куля сповільненої дії. Вони так само можуть вбити, просто це станеться із затримкою у часі. За даними ВООЗ, щороку від хвороб, спричинених вживанням тютюну, в Україні передчасно помирає 130 тисяч людей. Тож навіщо наражати себе на зайву небезпеку, коли у країні триває війна?
Якщо ви курите — відмовтесь від тютюнових виробів. Якщо ні — зробіть усе, аби вберегти себе від пасивного куріння. Адже добровільно ризикувати своїми життями, коли навколо й так багато небезпек, — така собі ідея, правда?


❕ Кожен українець має право на бездимне середовище — це забезпечує антитютюновий Закон 1978-IX.
Дотримуйтеся законодавства та не вживайте тютюнові вироби в заборонених місцях, а якщо вас обкурюють — не соромтеся зробити зауваження курцю або звернутися зі скаргою до відповідних органів . Якщо ж порушення стосується не лише куріння в закладі харчування, передайте своє звернення через новий сервіс Центру громадського здоров’я .

І пам’ятайте: турбота про здоров’я — ваш внесок у перемогу Україн

10.11, 10:00

/Files/images/10.11.jpg

Як захистити своє право на бездимне середовище

Україна — країна для людей. З 11 липня 2022 року ваші ризики стати пасивним курцем мінімізувалися, адже запрацював антитютюновий Закон 1978-IX
Чи не найважливіша зміна, яку запровадив новий Закон, — оновлений список smoke-free місць, у яких заборонено курити не лише сигарети, е-сигарети й кальяни, а також сигарети для електричного нагрівання.
Тому просто нагадаємо: ваше право на бездимне середовище гарантоване Законом. Як і право його відстоювати. Тож, якщо ви відчуваєте, що вас обкурюють, зробіть зауваження курцю або адміністрації закладу, а в разі відсутності реакції — зверніться до поліції за номером 102 або складіть електронну скаргу до Держпродспоживслужби.

Якщо ж ви помітили порушення, що стосується не лише куріння в закладі харчування, ви можете швидко передати звернення про недотримання законодавства через новий сервіс Центру громадського здоров’я: https://nosmoking.phc.org.ua/

Якщо ж ви курець, дотримуйтеся Закону та не вживайте тютюнові вироби там, де це може нанести шкоду іншим. Взаємна відповідальність і повага — ось завдяки чому Україна матиме здорове майбутнє!

15.11, 10:00

Цитата від військового "Захистіть своє здоровʼя, доки ми захищаємо Україну!"

Через війну українці почали більше курити — у порівнянні з 2020 роком відсоток щоденних курців в Україні у 2022 році збільшився з 23,1% до 28,3% . І сприяє цьому не хто інший, як тютюнова індустрія.

Те, що війна вже забрала багато людських життів, не зупиняє тютюнові компанії — вони продовжують залучати до своїх лав нових і нових курців, насамперед націлюючись на дітей та молодь. ВООЗ стверджує, що 50% тих, хто починає вживати тютюнові вироби, передчасно загинуть від хвороб, спричинених тютюном.

«Поки ми захищаємо вас там, на фронті, захистіть себе тут, у тилу. Не ставайте жертвами маніпуляцій тютюнової індустрії та дотримуйтеся бездимного законодавства, поважайте себе й людей навколо. Не дайте тютюновому ворогу вас вбити», — наголошує боєць Збройних Сил України Сергій Скалун.

З 11 липня 2022 року почали діяти норми антитютюнового Закону 1978-IX. Які саме правила впроваджуються для захисту бездимного середовища, зокрема, для курців, суб’єктів господарювання та некурців.

Ретельне дотримання законів і турбота про здоров’я одне одного наближають перемогу України.

17.11, 10:00

День відмови від куріння

Тютюн є однією з основних причин розвитку серцево-судинних й онкологічних хвороб та вбиває близько половини людей, які його вживають. Лише в Україні щороку гине 130 тисяч людей унаслідок захворювань, спричинених споживанням тютюнових виробів.
Сьогодні світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння. І сьогодні, як ніколи, важливо вкотре наголосити: куріння не варте того, аби віддавати за нього своє здоров’я та життя.

Під час війни ми мусимо дбати про своє здоров’я та здоров’я людей поруч. Поки військові захищають нас на фронті, захистіть себе в тилу та не дозволяйте тютюновому ворогу здобути перемогу над нами.

З 11 липня 2022 року в Україні заборонено куріння сигарет для нагрівання на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених громадських місцях — у транспорті, приміщеннях закладів ресторанного господарства, вокзалах, навчальних і робочих приміщеннях та інших місцях загального користування.

Дякуємо, що дбаєте про здоров’я тих, хто навколо, та ретельно дотримуєтеся законодавства. А якщо ваше право на бездимне повітря порушують — не соромтеся скласти електронну скаргу до Держпродспоживслужби або передати звернення про недотримання законодавства через новий сервіс Центру громадського здоров’я.

І пам’ятайте: безпечного куріння не існує!

23.11, 10:00

Відео Бліц-опитування

Бездимний Закон став актуальним для кожного: і для батьків, які захищають здоров’я своїх дітей, і для тих, хто зіштовхується з обкурюванням на роботі, і для тих, хто хоче жити у вільному від тютюнового диму суспільстві.

Адже пасивне куріння не минає безслідно — понад 1,2 мільйона людей у світі передчасно помирає від руйнівних наслідків вторинного тютюнового диму.

Стоїмо разом й один за одного! Дотримуємося антитютюнового законодавства та дбаємо про кожного, хто навколо нас. Бо пам’ятаємо: турбота про здоров’я — важливий внесок у перемогу України.
Адже ми живемо у вільній країні. Вільній і від залежності, яку спричиняють тютюн і нікотин.

Дякуємо, що не курите!

25.11, 10:00

Підтримка розширення вільних від куріння громадських місць абсолютною більшістю громадян 86%. Зміни до законодавства стають успішними, коли їх підтримує не лише Парламент, а й суспільство.
Як показало дослідження КМІС, 86% українців підтримують розширення перліку вільних від куріння громадських місць (https://cutt.ly/tNr6Xov). Таку норму запровадив Закон 1978-IX — а саме заборонити куріння тютюнових виробів, е-сигарет, сигарет для нагрівання та кальянів у всіх громадських приміщеннях та інших визначених місцях загального користування.

Ви курець? Дякуємо, що поважаєте право інших дихати чистим повітрям та дотримуєтеся Закону, не вживаючи тютюнові вироби у smoke-free місцях.

Ви некурець? Якщо відчуваєте, що вас обкурюють, складіть електронну скаргу до Держпродспоживслужби, або передайте звернення через новий сервіс Центру громадського здоров’я.

Ви суб’єкт господарювання? Уважно слідкуйте за дотриманням Закону у своєму закладі та обов’язково розмістіть графічний знак і текст про заборону куріння на своїй території.

Взаємна відповідальність і повага — запорука здорового майбутнього України

29.11, 10:00

/Files/images/29.11.jpg

Важливість дотримання Закону як частини законодавства

Прийняття нового антитютюнового законодавства — крок назустріч сучасним цінностям та повноправному об’єднанню із європейською родиною.
Норми Закону 1978-IX, який набув чинності 11 липня 2022 року, імплементують положення євроінтеграційної директиви 2014/40/ЄС, що стала частиною Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Тож варто пам’ятати, що нові норми бездимного законодавства — це не про обмеження чи заборони, а про захист здоров’я українців та наближення до європейських стандартів.
Слідкуйте за дотриманням Закону, не обкурюйте інших та не дозволяйте обкурювати себе. Адже для українців, які виборюють своє справедливе місце у світі, надважливо поважати та виконувати власне законодавство. Особливо під час війни.

Адже турбота про здоров'я — це важливий внесок у перемогу України

Кiлькiсть переглядiв: 122