Поради батькам першокласників

1. Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
2. Щоденно цікавтесь успіхами дитини в школі. Радійте успіхам малюка, допомагайте йому. Але пам’ятайте, що допомога і контроль не повинні бути муштрою, моралізуванням. Головне – підтримуйте інтерес до навчання.
3. Привчайте учня до охайності, дбайливого ставлення до власного та шкільного майна, навчальних посібників.
Спілкуйтесь з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтесь справами і проблемами дитини. Намагайтесь вислухати дитину до кінця. Поділитися своїми враженнями – природна потреба малюка.
4. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
5. Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.
6. Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.
7. Навчання – це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.
8. Допоможіть дитині відчути себе рівноправним членом сім’ї. Вирішуйте всі справи разом із нею. Нехай вона має свої обов’язки.
9. Привчайте дітей до самообслуговування і формуйте трудові навички, любов до праці.
10. Піклуйтесь про здоров’я Вашої дитини. У вільний від занять час надавайте перевагу прогулянкам на свіжому повітрі. Не допускайте конфліктних ситуацій у присутності дітей. Це знижує Ваш авторитет в очах дитини.
11. Привчайте дитину до зібраності, організованості, відповідальності. Шкільний колектив (клас) – це друга сім’я для Вашої дитині. Сприяйте тому, щоб дитина була рівноправним членом цієї сім’ї – брала активну участь у житті класу, заходах, які проводитимуть. Завжди відвідуйте збори і заняття для батьків.
12. Пам’ятайте, що добитися бажаних результатів у вихованні і навчанні дітей можна лише спільно з учителем. Учитель – Ваш перший порадник і друг, радьтеся з ним.

Кiлькiсть переглядiв: 385