Дистанційне навчання в період воєнного стану

Положення про дистанційне навчання

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середноьї освіти

Наказ МОН № 247 "Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні.

Дистанційне навчання у 2023/2024 навчальному році буде проходити на платформі Human.

Електронний щоденник учня - це дитячий профіль

Оцінки за виконану роботу, коментарі до завдань учні та батьки можуть знайти у робочому кабінеті, у розділі "Аналітика"
Домашні завдання можна знайти у розділі "Завдання". Тут також можна побачити оцінку за виконану роботу, коментарі вчителя та задати питання
Розклад можна знайти у розділі "Календар"

Інструкції для батьків та учнів:

- відео інструкції
- текстові інструкції

Розклад уроків

Розклад дзвінків

Правила роботи під час дистанційного навчання

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

· для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;

· для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

· для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

· для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

· для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;

· при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті. Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

Водночас рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять з використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти.

Правила безпечного користування інтернетом

/Files/images/13104179u-1200-627.jpg

Бібліотека електронних підручників

Додаткова навчальна література

Рекомендації для батьків

Брошура з важливою інформацією для батьків, які переживають війну разом зі своїми дітьми від UNICEF

Контактні дані та форми контакту з батьками під час дистанційного начання

Комунікації здійснюються безпосередньо на HUMAN платформі через стрічку, чат, коментарі та Viber/Telegram класні та предметні групи.
Електронна пошта sch149@kharkivosvita.net.ua
З питань організації освітнього процесу батькам звертатися до заступника директора з НВР Прокопової Єкатерини Віталіївни тел.0996260940

Платформи для додаткового навчання

На базі Центру інноваційних освітніх технологій Університету Львівська політехніка працює Українська дистанційна школа
Освітня Viber-спільнота “Школа інфо” в умовах воєнного стану щодня публікує завдання для учнів 1–4, 5-9, 10-11 класів
Система дистанційного навчання "Доступна освіта"
Навчально-методичний ресурс OSVITANET – інтерактивні версії навчальних атласів та контурних карт з природознавства, географії та історії.
Youtube-канал "Цікава наука"
Цифрові уроки від MOZAIK education
Тренажер з правопису української мови. Вправи онлайн (on-line).
Експрес-урок української

Підготовка до НМТ

- ЗНО-онлайн, тести ЗНО минулих років онлайн– можливість одразу почитати коментар: тема, правило, правильна відповідь
·Курси з підготовки до ЗНО на платформі Prometheus
· Тренувальне он-лайн тестування на сайті Львівського РЦОЯО(переваги- тренування за темами)
·Платформа iLearn -педагоги країни регулярно проводять вебінари з математики, української мови та літератури, історії України та англійської мови. Щоб долучитися до онлайн-занять, потрібно зареєструватися на платформі.
· Тематичні тренувальні тести для підготовки до ЗНО з математики
·Тести ЗНО онлайн з математики
·Всеукраїнський портал з підготовки до ЗНО
·ОСВІТА.ua- підготовка до ЗНО
·Математика онлайн - тести ЗНО з відповідями
Кiлькiсть переглядiв: 300